V září 2023 se vrací STOP AND GO! Festival s explozivní sestavou kapel a i letos nás čeká extrémní dvoudenní hudební jízda v podobě Warm up párty Praze v Klubu 007 Strahov a hlavního festivalového dne v Brně v klubu Kabinet MÚZ.

Připravte se na dobrodružství a grindcore cestu do divočiny extrémních odnoží hudby, kde se moshpit stává rituálem a headbanging neodmyslitelnou součástí vaší existence.

STOP AND GO! Festival je tu pro ty, kdo se nebojí nechat se pohltit nezkrotnými extrémními riffy a prožít koncertní adrenalinovou extázi.

Během dvou nezapomenutelných víkendových dnů, 22. září 2023 v pražském Klubu 007 Strahov a 23. září 2023 v brněnském klubu Kabinet MÚZ, se vystřídá nekompromisní výběr českých a evropských extrémních kapel. Od hardcore punk kapel, které Vás rozpálí do běla, přes drtivé grindcorové smrště až po temné melodické klenoty metalového undergroundu – na této akci dostanete vše, po čem vaše extrému-chtivé srdce touží.

Přijďte v plné fastcore, grindcore, powerviolence zbroji!

STOP AND GO! Festival 2023 slibuje adrenalinem nabité dva dny, které vás pohltí do nekonečného víru energie, vášně a tvrdých riffů.

Takže, máte-li chuť na opravdovou extrémní hudbu, neváhejte a přijďte s námi udělat show, která rozpoutá bouři pod pódiem i na pódiu.

STOP AND GO! Festival 2023 – Naskoč do extrémních dimenzí hudby, střemhlav z pódia!

Termíny a místa:

PÁTEK – 22. 9. 2023 Praha Klub 007 Strahov – Warm up párty

Facebook event: https://www.facebook.com/events/3230681783913388

Sestava:

No God Rhetoric – fastcore/grindcore

Lycanthrophy – grindcore

Turtle Rage – fastcore/powerviolence, Německo

Controlled Existence – fastcore/grindcore


SOBOTA – 23. 9. 2022 Brno Klub Kabinet MÚZ – Hlavní festival

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1045560546167702/

Sestava:

YACØPSAE – fastcore/grind, Německo

Turtle Rage – fastcore, Německo

Ruidosa Inmundicia – fast hardcore/punk, Rakousko

Nuclear Cult – hardcore/punk/grind Německo

Terminator X – powerviolence

Terminal – grindcore

ØBLAST – grindcore/powerviolence

Průmyslová smrt – fastcore/grind


Co Vás čeká: 

YACØPSAE

Kapela YACØPSAE z Německa je jako zběsilá jízda smrtící rychlostí! Jejich styl je směsice grindcore a fastcore, která nabízí brutální bicí útoky, zběsilé kytarové riffy a zuřivé vokály, které vás uvrhnou do šílenství. Skladby jsou krátké, intenzivní, bez jakéhokoli zbytečného váhání, a tím jasně dokazují, že YACØPSAE nemají žádné omezení, co se rychlosti a agresivity týče. Jejich hudba je pro fanoušky extrémních žánrů jako balzám a jejich nekompromisní přístup k hudbě nám ukazuje, že grindcore a fastcore tito borci prostě umí.

Bandcamp: https://yacoepsae.bandcamp.com/album/timeo-ergo-sum

Facebook: https://www.facebook.com/Yacoepsae

Ruidosa Inmundicia

Rakouská kapela Ruidosa Inmundicia je nezadržitelnou motorovou pilou na evropské hardcore punkové scéně. Jejich hudba je nabita ohromnou rychlostí a energií, která vás vtáhne do nekonečného moshpitu. S neuvěřitelně přesnými bicími a melodickými chytlavými kytarovými riffy nabízí kapela autentický a nekompromisní zvuk, který vás donutí prožít každou jejich píseň naplno. Ruidosa Inmundicia svým intenzivním vystoupením prokazuje, že jsou nejen zkušenou kapelou, ale také hlasem generace toužící po změně a svobodě.

Bandcamp: https://ruidosainmundicia.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/ruidosainmundicia

Turtle Rage

Kapela Turtle Rage z Berlína je úžasným vírem extrémní energie s rock and rollovým duchem! Jejich propojení fastcore, hardcore, powerviolence a punku tvoří unikátní a drtící zvuk, který zcela převrací všechno naruby. Agresivní kytarové riffy nám přinášejí nepřetržitou adrenalinovou powerviolence jízdu, která nám neumožňuje ani na chviličku zpomalit. Turtle Rage překračují všechny hranice. Setkání s kapelou naživo bude pro tebe nezaměnitelný zážitek plný nekompromisního výbuchu emocí a zuřivé vášně.

Bandcamp: https://turtlerage.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/turtleragefc

Nuclear Cult

Druhá kapela v line-upu z Berlína (Je tady snad líheň dobrých kapel? J). Nuclear Cult nabízí skutečně explozivní směs grindu, hardcore a fastcore, která rozhodně nikomu nedá spát. Jejich hudba je syrová, energická a přímočará, s ostrými riffy a zuřivým vokálem, které vás vtáhnou do jejich destruktivního projevu. Nuclear Cult prostřednictvím své hudby nabízí revoluční esenci, která propojuje vášeň punku s tvrdostí hardcore a chytlavostí thrash core. Jejich vystoupení naživo bude bezpochyby plnou explozí energie, která nenechá žádného fanouška lhostejným.

Bandcamp: https://nuclearcult.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063591726389

Průmyslová smrt

Kapela Průmyslová smrt z Jihlavy představuje živoucí hudební křižovatku s cejchem 20-ti let existence! Zvuková paleta Průmky zahrnující metal, hardcore, thrash, grindcore a fastcore, nabízí nekompromisní směsici energie a intenzity. Skladby jsou plné energických riffů, brutálních bicích a zuřivých vokálů, které vás uvrhnou do světa brutálního hudebního zmaru. Průmyslová smrt exceluje ve schopnosti propojit rychlost s melodickými prvky, což dodává jejich hudbě nezaměnitelný osobitý styl – ostrý a nekompromisní, nesoucí zprávu o tvrdosti a rebelství. Kapela z Jihlavy je přesvědčivým příkladem toho, že česká metalová a hardcore scéna má co nabídnout, a že Průmyslová smrt je rozhodně jednou z těch, která stojí za pozornost.

Bandcamp: https://prumyslovasmrt.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/prumyslovasmrt

Terminator X

Powerviolence trio TERMINATOR X z Prahy je doslova živou odstředivkou! Jejich zvukový projev, který se řadí do žánru powerviolence, nabízí nepřetržité bombardování atomu a agresivitu. Skladby jsou krátké, ale neúprosné, s rychlými bicími a true powerviolence kytarovými riffy, které naprosto likvidují hranice žánru. TERMINATOR X přináší tvrdý, brutální a intenzivní zvuk, který je nejlepší popisovat jako násilnou zvukovou smršť. Vokály zpěvačky rezonují se zuřivostí a temnotou, přinášejí pocit opravdové destrukce. Pokud hledáte extrémní hudbu, která vás udeří do tváře a posune vaše hranice, kapela TERMINATOR X je tím správným výběrem.

Bandcamp: https://terminatorx.bandcamp.com

ØBLAST

Nová mladá krev ØBLAST z Jihlavy je přímo řítící se střelou na grindcore scéně! Jejich neúprosný brutální zvuk nabízí masivní bicí údery, nezaměnitelné grindcore kytarové riffy a rozzuřené vokály, které nezanechávají místo pro nadechnutí. Skladby jsou krátké, temné a explozivní, což podtrhuje jejich schopnost tvořit surovou zvukovou palbu. ØBLAST se nebojí hrát s tempem a strukturou skladeb, což dodává jejich hudbě nečekaný rozměr a jejich grindcore rozjíždí emoce davu na maximum, což je perfektní kombinace pro fanoušky extrémní hudby a moshpitu. Kapela z Jihlavy dokazuje, že grindcore žánr je stále živý a že ØBLAST je jedním z jasných důkazů toho, že Česká republika má co nabídnout na grindcore scéně.

Bandcamp: https://blast5.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092225419844

Terminal

Terminal z Velkého Meziříčí je živoucím výbuchem extrémní ráznosti! Jejich mix grindcore, hardcore a fastcore žánrů vytváří brutální a nekompromisní zvukovou paletu, která vás udeří do srdce a uší. Skladby jsou krátké, surové, s razantními, přesnými bicími a rychlými kytarovými riffy, které nás vtáhnou do spirály chaosu. Terminal nekompromisně prezentuje svůj vlastní styl, který je plný zuřivých vokálů a agresivity. Jejich hudba je provokativní a odvážná, nesoucí temná poselství a zprávy. Kapela z Velkého Meziříčí je jasným důkazem toho, že i v malém městě se rodí velká síla. Pokud hledáte zvuk, který rozbije konvence, kapela Terminal vám to určitě přinese.

Bandzone: https://bandzone.cz/_95968

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063883876852

Controlled Existence

Kapela Controlled Existence z Prahy představuje naprosto čistou sílu a potenciál grindcore a fastcore! Jejich zvuk je zběsilý a nekompromisní, nabízející neustálou vlnu energie a destrukce. Intenzivní krátké skladby, agresivní kulometné bicí s kosti-drtivými kytarovými riffy, které působí jako razantní údery do tváře. Controlled Existence vykazuje mimořádnou schopnost propojit extrémní rychlost s technickou zručností, což dodává jejich hudbě nezaměnitelný charakter. Jejich vokály se rovnají hlasitému výkřiku vzpoury, školu klasického zpěvu zde nečekej!

Bandcamp: https://controlledexistence.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/controlledexistence

Lycanthrophy

Legenda z Vysočiny Lycanthrophy ze Žďáru nad Sázavou je jednoduše brutální! Stálice na grindcore a fastcore scéně v České republice! Jejich nezaměnitelný zvuk je zběsilý a chaotický, s razantními přesnými bicími a jednoduchými kytarovými riffy, které se nedají přeslechnout. Skladby jsou krátké a přinášejí neustálou záplavu nekompromisního zvuku, stopek, změn temp. Lycanthrophy se nebojí kombinovat jednotlivé nástroje a jejich hudební styl odráží jejich odvahu a poslední dobou experimentální přístup. Šupinovy vokály dodávají hudbě zuřivost a agresivitu, což ji činí nezapomenutelnou. Tenhle vokál táhne. Kapela ze Žďáru nad Sázavou ukazuje, že talent a vášeň pro extrémní hudbu neznají hranic a že mají co nabídnout všem fanouškům extrémních žánrů.

Bandcamp: https://lycanthrophy.bandcamp.com

No God Rhetoric

Kapela z Brna je nezadržitelným tornádem na grindcore a fastcore scéně! Jejich hudební tvorba je explozivní a nekompromisní, s rychlými chaotickými bicími a rychle se měnícími kytarovými riffy, které nás vtahují do nekonečného vrtkavého víru grindcore. Pomocí brutálních vokálům nás kapela dovede za hranici extremity. No God Rhetoric se odvážně pustili do zkoumání temných a technicky náročných staveb songů, čímž vytvořila vlastní jedinečný styl, který zanechává nepřehlédnutelnou stopu na hudební scéně. Jejich destruktivní zvukový projev zaujme každého fandu extrémní hudby a přináší opravdový zážitek.

Bandcamp: https://nogodrhetoric.bandcamp.com

Facebook: https://www.facebook.com/nogodrhetoric

Na místě festivalový merch, distra, jako:

Dead Heroes Records

DIY Factöry Merch and Records

Hardcore Loves All Colors Records

Plus samozřejmě Band merchandise sekce jako hrom!